Baza Wiedzy

PYTANIA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW.

O szlifowaniu posadzek, betonu itd...

Na podstawie wielu zapytań i w wyniku wielu przeprowadzonych rozmów, prób i ekspertyz podzieliliśmy nasz asortyment i technologie obróbki posadzek  na dwa podstawowe działy: szlif i podszlif.

Szlifowanie to proces gruntownej renowacji posadzek różnego rodzaju min. marmuru , lastryko, betonu , granitu i gresu opierający się na wykorzystaniu maszyn szlifierskich o wadze przekraczających 100 kg , uzbrojonych w przekładnie planetarne i odpowiednio dobrane narzędzia diamentowe. Szlifowanie za pomocą odpowiednio dobranego „ciężkiego” sprzętu pozwala na usunięcia z posadzek : nierówności – tzw. „klawiszowania” oraz głębokich rys prowadząc w dalszym procesie obróbki do wyciągnięcia głębokiego połysku na posadzce.

Po więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta

Co to jest "podszlif"?

Podszlif to nasza wewnętrzna nazwa dla pewnej kategorii procesów szlifierskich klasyfikowanych jako obróbka „miękka” posadzek. Podszlif obejmuje więc technologie obróbki posadzek delikatnie zniszczonych za pomocą „lekkiego” sprzętu i przy użyciu min. wyższych gradacji narzędzi diamentowych,  padów diamentowych, chemii kierunkowej itp.

Metody podszlifu zadedykowane są posadzkom miękkim tj. marmur, lastryko i beton i wykorzystywane są na potrzeby:

  • Przywracania do połysku posadzek zmatowionych, lekko porysowanych.
  • Utrzymania posadzek w głębokim połysku w systemie ciągłym.

W metodach tych wykorzystywane są szorowarki jednotarczowe , uchwyty typu multidisc ,polerki wysokoobrotowe, pady diamentowe , krystalizatory itp.

Po więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta

Dla kogo prowadzimy centrum treningowe i szkolenia?

Zastosowanie padów diamentowych to idealny sposób na szybkie odnowienie posadzki. Często jednak przysparza wielu kłopotów i wątpliwości na etapie wdrażania tej technologii. Dlatego oddajemy do dyspozycji Klientom nasze centrum treningowe oraz wykwalifikowany dział szkoleniowy. Odpowiemy na wszystkie pytania, pokażemy jak używać poszczególne pady na różnych rodzajach posadzek, pomożemy odpowiednio dopasować technologię padów diamentowych na potrzeby odnowienia posadzki. Zapraszamy.

co to jest pad diamentowy?

Pad diamentowy Gomaco to produkt służący renowacji oraz utrzymaniu posadzek marmurowych, betonowych i lastryko w ciągłym połysku. Pad diamentowy składa się z podstawy padu czyli elementu nośnego oraz elementu roboczego, którym jest natryśnięty na element nośny. Natryśnięty materiał diamentowy o różnorodnej strukturze odpowiedniej dla poszczególnych rodzajów pada. Stosowanie padów diamentowych Gomaco do renowacji posadzek marmurowych i lastrykowych to najszybsza metoda na przeobrażenie starej, delikatnie porysowanej i zmatowionej posadzki w pięknie błyszczącą, łatwą w utrzymaniu w czystości, atrakcyjną wizualnie podłogę. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej sekwencji padów diamentowych łatwo uzyskujemy stan gładkiego, połysku bez efektu „skórki pomarańczowej”.

Jak zbudowane są pady diamentowe GOMACO?

Pady diamentowe są powleczone specjalnym rodzajem materiału diamentowego o budowie i gradacjach odpowiednio dopasowanych do rodzaju podłoża, stopnia jego zniszczenia oraz do poszczególnych kroków polerowania posadzki. Wśród padów diamentowych wyróżniamy PADY GOMACO GRINDER, GOMACO GRINDER SOFT, GOMACO ULTRABŁYSK i GOMACO SUPERBETON.